Nasıl Muayene Olabilirsiniz
24 Temmuz 2023

Hastanemizde iki şekilde muayene olabilirsiniz…
1. Merkezi Hastane Randevu Sisteminden ( MHRS ) 182'yi arayarak randevu alarak; 
2. Hastaneye bizzat başvurarak;

• Hastanemize başvuracak hastaların hasta kabul ve diğer işlemlerinin eksiksiz ve hızlı bir şekilde yaptırabilmeleri için TC Kimlik numarasını gösteren resmi kimlik ( nüfus cüzdanı, ehliyet veya kurum belgesi ) istenecektir. Lütfen yanınızda getirmeyi UNUTMAYINIZ.
• Hastalarımız önce bilgisayar kaydını yaptırmak üzere muayene olmak istediği polikliniklere başvuracaklar ve kayıt işlemlerini ilgili doktorun sekreterinden yaptırabileceklerdir. Poliklinik sekreterinden kayıt işlemleri yoğunluklarına göre değişmektedir genelde saat 09.00’ a kadar yapılabilmektedir. Muayene başladıktan sonra polikliniklerde hasta kaydı yoğunluğa göre yapılmaktadır. Muayene olmak için saat 09.00’dan sonra gelen hastalarımız hasta kayıt işlemleri için katlarda bulunan hasta kayıt bilgisayarlarından girişlerini yaptırabileceklerdir.
• Muayene için size verilen muayene etiketindeki ( hasta barkotundaki ) sıranızı ilgili poliklinik önünde bekleyebilirsiniz. Muayene sıranızı hasta kayıt bilgisayarından aldıysanız muayene olacağınız polikliniğe giderek muayene sıranızı lütfen bekleyiniz.
• Ücretli muayene olacaksanız, vezneye uğrayarak muayene ücretini yatırınız ve size verilen muayene etiketiyle muayene olacağınız polikliniğe lütfen gidiniz.
• Poliklinik girişindeki hasta çağrı ekranındaki isim sırasına göre muayene olmak için çağırılacaksınız.
• Muayene olan hastaların mahremiyeti açısından, poliklinik giriş kapısı üstündeki hasta çağrı ekranı otomasyonu üzerinde isminiz yanmadıkça lütfen içeriye girmeyiniz.
• Muayene sonrası doktorunuz tarafından size verilen tahlil, röntgen vb. isteklerinizi bilgisayar ortamına girildikten sonra size verilen yönlendirme formu ile ilgili birimlere gidip tahlillerinizi lütfen yaptırınız.
• Ücretli hasta iseniz vezneye uğrayarak doktorunuzun size vermiş olduğu tahlil ve röntgen vb. ücretlerini yatırınız ve ilgili birim doktorunun sekreterinin yanına gelerek hasta yönlendirme kağıdını alarak ilgili birimlere gidip tahlillerinizi ve isteklerinizi yaptırınız.
• Biyokimya ve mikrobiyoloji tahlileri için laboratuarın bulunduğu yerdeki laboratuar kan alma ünitesine, röntgen, MR ve ultrason çekimleriniz için ise ilgili sekreterlerin bulunduğu yerden kaydınızı yaptırarak lütfen ilgili bölüme gidiniz.
• Sizden istenen kan tahlil sonuçlarınızı, röntgen, ultrasyonografi, MR vb. işlemleriniz bilgisayar ortamından ve PACS sunucusundan otomatik olarak doktor tarafından bilgisayar otomasyonu üzerinden görebilmektedir. Sonuç almak için lütfen sıra beklemeyiniz.

Gitmiş olduğunuz poliklinik sekreterleri size yardımcı olacaklardır.