T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Nükleer Tıp Görüntüleme Hizmeti (PET-CT) Gelişmiş Onkolojik Görüntüleme Yöntemi Olan PET-CT Yenilenmiş Haliyle Bugün Yapılan Açılış Töreni ile Hastanemiz Numune Kampüsünde Devreye Girdi

Güncelleme Tarihi: 22/02/2021

 

Numune Kampüsünde yapılan açılış törenine, Valimiz İsmail Ustaoğlu, Ak Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanımız Av. Ahmet Metin Genç, Ak Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu,İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hakan Usta, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Kemal Süleyman, Trabzon Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Aksoy ve Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Türedi ve beraberindeki hastane yönetimi katıldı.

Açılış töreninde, Valimiz İsmail Ustaoğlu, Ak Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Ak Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hakan Usta ve Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Türedi cihazın önemine dair açıklamalarda bulundular.

PET-CT Kanser şüphesi olan lezyonların tanımlanması kanser tanısı sonrası yayılımının saptanması ve tedaviye yanıtın belirlenmesi amacı ile sıklıkla kullanılmaktadır. Hatta kanser tedavisine yanıtı en iyi gösteren radyolojik yöntemdir.

Bu hizmeti ilimize kazandırma sürecinde desteklerini esirgemeyen Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA başta olmak üzere Bakanlığımızın değerli yöneticilerine, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hakan USTA ve değerli yöneticilerine, kurumumuzdaki ekibimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.


petct.jpg