T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sağlık Bilimleri Üniversitesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim Akademik Yılı Açılış Töreni TBMM Başkanı Prof.Dr. Mustafa ŞENTOP Teşrifleriyle Mekteb-İ Tıbbiye-İ Şahane Külliyesinden Canlı Yayın Olarak Gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 07/11/2020

 
   

Törende TBMM Başkanı Prof.Dr.  Mustafa ŞENTOP’a Fahri Doktora Tevdi  ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde yeni kurulan Adana, Bursa , Erzurum ,İzmir, Trabzon Tıp Fakülteleriyle birlikte yurt dışında kurulan  Özbekistan İbni Sina Tıp Fakültesi, Somali ve Sudan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının açılışları gerçekleştirildi.

Trabzon Tıp Fakültesin’den yapılan canlı yayında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Trabzon Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr.Hasan Rıza AYDIN, Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr.Hakan USTA , Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr.Kemal SÜLEYMAN, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr.  Süleyman TÜREDİ, Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi  Doç.Dr Kemal UZUN, öğretim üyeleri ve öğrenciler yer almıştır.

Trabzon Tıp Fakültesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencilerini kabul ederek tıp eğitimine başlanmıştır. 62 öğrencimiz ilk üç yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim göreceklerdir. 3. yıldan sonra 4. 5. ve 6. sınıf klinik eğitimlerini ise ilimizdeki eğitim ve araştırma hastanelerimizde tamamlayarak eğitimlerini tamamlayacaklar..

Trabzon Tıp Fakültesi 36 öğretim üyesi ve 74 araştırma görevlisi ile eğitim ve öğretim hizmetlerini yürütmektedir.


acilis1.jpg

acilis2.jpg