T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

“BIRAKACAĞINIZ EN GÜZEL MİRAS ORGAN BAĞIŞIDIR” Adlı Panel Düzenlendi.

Güncelleme Tarihi: 06/11/2019

 

Bilindiği üzere her yıl Ülkemizde 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası olarak kutlanmakta ve gerek vatandaşlarımızda farkındalık oluşturmak gerekse de sağlık çalışanlarımızı bilgilendirmek amacıyla çeşitli faaliyetler tertip edilmektedir.

Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğümüzce 04 Kasım 2019 Tarihinde Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde “BIRAKACAĞINIZ EN GÜZEL MİRAS ORGAN BAĞIŞIDIR” adlı panel düzenlendi. İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hakan USTA’nın açılış konuşmasını yaptığı Panelde, panelist olarak Sağlık, Acil Sağlık, İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Op.Dr.Yavuz ÇAKIROĞLU, Samsun Organ ve Doku Nakli Ulusal Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Dr. Mehmet KAZAK , KTÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Serdar TÜRKYILMAZ ve Trabzon İl Müftüsü Osman AYDIN tarafından organ ve doku bağışının önemi, ulusal koordinasyon merkezinin işleyişi, İslam dininde organ bağışının yeri ve önemi hakkında sunumlaryapıldı.   
Düzenlenen Panele Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanemizi temsilen; Başhekim yardımcılarımızdan Op. Dr. Mine DEMİRBAŞ, Uzm. Dr. Erhan KADER,
Organ Nakli Koordinatörlüğü Uzm. Dr. Selma ÖZKAN, ekibi ve hastane çalışanları katıldı.


Emeği geçen ve katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz.

obagis1.jpg

obagis2.jpg