T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Yaşamak Güzel Yaşatmak Da...

Güncelleme Tarihi: 17/09/2019

     03 Eylül 2019 tarihinde,16 yaşındaki Recep KÖROĞLU Yalıncak plajında yüzerken boğulma tehlikesi geçirmesi nedeniyle; hastanemiz Nöroloji Yoğunbakımına Uzm. Dr. Nuran AYDIN tarafından kabul edildi.
       Hastamızın tedavisi devam ederken 10.09.2019 tarihinde, saat 10: 00’ da beyin ölümü şüphesi ile Organ Nakli Koordinatörlerince takip edilmiş ve 13.09.2019 tarihinde, saat 15:20' de beyin ölümü tanısı konulmuştur. 
         Aile görüşmesi yapılarak iç organlarını (Kalp, Karaciğer ve böbrekleri ) bağışlamalarıyla çok anlamlı ve güzel bir karar vermişlerdir. 
Hastamızın; hastanemize kabulünde büyük bir öz veriyle ve zamanla yarışan 112 ve acil ekibine, Nöroloji yoğunbakım uzmanı Nuran AYDIN'a, sorumlu hemşiresi Mefharet KARGI ve ekibine; beyin ölümü kararının konmasında çalışmalarından dolayı Uzm. Dr. Adnan PEKŞEN'e, Yoğun bakım Uzmanı Davut AYDIN'a; ameliyat ekibi Uzm. Dr. Betül ALİBEYOĞLU, hemşiresi, anestezi teknisyeni ve personeline; organ çıkarımında ve hastanın donör bakımından geçen sürede bizlerden desteğini esirgemeyen Uzm. Dr. Erhan KADER ve Uzm.Dr. Davut AYDIN'a; hastenemiz Başhekimi Prof.Dr. Süleyman TÜREDİ, hastane yönetimi ekibine ve adli vaka olması nedeniyle; Savcılık bazında onam alma kısmında ve organların transferinde bizlere sürekli destek sağlayan; Organ Nakli İl Koordinatörü ve Sağlık Acil İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Yavuz ÇAKIROĞLU’ na ve ekibine teşekkür ederiz.
       Değerli hastamız Recep KÖROĞLU' nun, annesi,amcası ve dayısı hiç tanımadıkları insanlara yeniden yaşama tutunmaları için dört hayat bağışlamışlardır. On altı yaşındaki merhuma Recep KÖROĞLU' na Allahtan rahmet, organ nakli yapılan acil şifalar dileriz.
Acılı aileye şükranlarımızı sunar, baş sağılığı dileriz.
Organ Nakli Koordinatörlüğü; Uzm. Dr. Selma ÖZKAN, Hemşire Figen BAHÇA ve Nurkan MERT ŞAHİN


Yerel medyada çıkan habere buradan ulaşabilirsiniz.
 
organe.jpg