T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bağışlanan Organ Filizlenen Candır

Güncelleme Tarihi: 26/08/2019

15.08.2019 tarihinde Trabzon Sürmene ilçesinde ikamet eden ‘15.08.1994 doğumlu Orhan AYAR’ Araklı Karadere mevkiğinde geçirmiş olduğu motosiklet kazası nedeniyle; hastanemiz cerrahi yoğun bakım ünitesine Op. Dr. Hacı İsmail SUNGUR’LU tarafından kabul edilmiştir.

Hastamızın tedavisi devam ederken 17.08.2109 saat 14:00 da beyin ölümü şüphesi ile Organ Nakli Koordinatörlerince takip edilmiş ve 19.08.2019 tarihinde beyin ölümü tanısı konulmuştur. Aile görüşmesi yapılarak  iç organlarını (Kalp, Karaciğer ve Böbrekleri) bağışlamalarıyla çok ulvi karar vermişlerdi.

Cerrahi Yoğun Bakım uzmanı Op. Dr. İrfan İNCİ ve ekibine; beyin ölümü kararının konmasında çalışmalarından dolayı Uzm. Dr. Adnan PEKŞEN, Uzm. Dr. Osman YİĞCİ ’ye; ameliyathane ekibi Uzm. Dr. Yavuz Selim AKINTÜRK ve ekibine; ailenin karar vermesi sürecinde bizleri destekleyen Başhekim Yardımcısı Dr. Recai GENÇ’e; Nöroloji yoğun bakım sorumlu hemşiresi Mefharet KARGI’ ya; desteklerini esirgemeyen hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Süleyman TÜREDİ, hastane yönetimi ve ekibine ayrıca transplantasyon süresinde bizleri yalnız bırakmayan Organ Nakli İl Koordinatörü ve Sağlık Acil İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı  Op. Dr. Yavuz ÇAKIROĞLU’ na teşekkür ederiz.

Değerli hastamız Orhan AYAR’ ın annesi, babası, kardeşleri ve büyük ağabeyi Ayhan AYAR hiç tanımadıkları ölümün kıyısında olan insanlara hayat armağan etmişlerdir. Yirmi Beş yaşındaki merhum Orhan AYAR’ a Allah’ tan rahmet, organ nakli yapılan hastalara acil şifalar dileriz.

Acılı aileye şükranlarımızı sunar, baş sağılığı dileriz.

Organ Nakli Koordinatörlüğü;  Uzm. Dr. Selma ÖZKAN,Hemşire; Figen BAHÇA ve Nurkan  MERT ŞAHİN

Konu ile ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz. 
 
organb.jpg
 
organb1.jpg