T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği Tarafından “Ebeler Haftası” Programı Düzenlenmiştir.

Güncelleme Tarihi: 24/04/2019

ebeh2019_m.jpg 
 

         Ebelik mesleği dünyanın en eski mesleklerinden birisidir. “Ebelik Mesleği”nin önemine dikkat çekmek ve ebeleri onurlandırmak için ülkemizde  her  yıl 21-28 Nisan tarihleri arasında ve dünyada 5 Mayıs’ da “Ebeler haftası” olarak kutlanmaktadır.

        Programa; Trabzon Valisi Sayın İsmail USTAOĞLU ve kıymetli eşleri, İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Hakan USTA, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Sayın İlyas ALP, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Sayın Prof. Dr. Süleyman TÜREDİ, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sayın Sevim ATALAR, Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Sayın Halit KAHVECİ,  hastane yönetimi ve sağlık çalışanları katılmıştır.

        Açılış konuşmalarında Trabzon Valisi Sayın İsmail USTAOĞLU, ebeliğin eski tarihlerden beri devam eden meslek olduğunu,  ülkemizde 21-28 Nisan haftasında ve dünyada ise 5 mayıs olarak kutlanıyor olması ebelik mesleğinin ayrıcalığına ve önemine vurgu yapmıştır.

         İl sağlık Müdürü Sayın Dr. Hakan USTA, sağlık sisteminin başarıya ulaşmasında her sağlık çalışanının yeri vazgeçilmezdir. Ülkemizde  son yıllarda anne ve bebek ölüm oranlarının büyük bir hızla indirilmesinde ebelerimizin rölünün büyük olduğunu vurgulamıştır.

      Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Başhekimi Prof.Dr.Sayın Süleyman TÜREDİ, ağır fedakarlık içerisinde görev ve sorumlulukları yerine getirmeye çalışan ebeler, sağlık sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından diyerek   bu duygu ve düşüncelerle tüm ebelerin haftasını kutlamıştır.

        Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ebeler adına konuşma yapan Filiz YEĞENGİL, ana çocuk sağlığı ve hizmetleriyle birlikte doğum öncesi ve doğum sonrası dönemde anneye ve bebeklere bakım hizmeti veren ebeler, sağlık alanında yurdumuzun her köşesinde oldukça önemli ve kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.

       Programda 2018 yılında Trabzon’da en çok Normal Doğum gerçekleştiren; Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Ebe Havva SANVER, Ebe Ümmühan PİLTAN ve Haçkalı Baba Devlet Hastanesinden Ebe Hatice KARAN’a başarı belgeleri Trabzon Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU ve kıymetli eşleri tarafından verilmiştir. Ayrıca meslekte 30 yıl ve üzeri çalışmakta olan Ebelere Teşekkür Belgeleri İl Sağlık Müdürü Sayın Dr.Hakan USTA, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Sayın İlyas ALP,Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Başhekimi Sayın Prof.Dr.Süleyman TÜREDİ, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sayın Sevim ATALAR, Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Sayın Halit KAHVECİ tarafından takdim edilip,Program yaş pasta kesimi ve kokteyl ile sona ermiştir.