T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Tarihçe

Güncelleme Tarihi: 16/10/2020

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Eğitim Kliniği 2018 yılında Doç. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin başkanlığında; Dr. Ögr. Üyesi. Recep ErinDr. Öğr. Üyesi Deniz Kulaksız,Dr. Öğr. Üyesi Kübra Baki Erin’den oluşan eğitim kadrosu tarafından kuruldu. Bünyesinde 4’ü öğretim üyesi olmak üzere, 16 uzman doktor, 1 perinatoloji yan dal uzmanı ve 1 jinekolojik onkoloji yan dal uzmanı ve 3 asistan doktor ile hizmet vermektedir.

Kadın hastalıkları ve doğum kliniği 2012 yılından itibaren Kanuni eğitim ve araştırma hastanesi bünyesinde hizmet kliniği ve 2018 yılından itibaren de eğitim kliniği olarak faaliyet göstermektedir. Kanuni eğitim ve araştırma hastanesi numune kampüsünde yer alan kadın hastalıkları ve doğum kliniği hem poliklinik hem de yataklı servisleri bulunmaktadır. Polikliniğimizde 3 adet gebe ve 3 adet jinekoloji polikliniği, 1 adet perinatoloji ve 1 adet jinekolojik onkoloji polikliniği bulunmaktadır.

Kadın hastalıkları ve doğum acili bulunmaktadır. Poliklinikte gebelik izlemi, riskli gebelik takipleri, jinekolojik endoskopi, infertilite, androloji ve menopoz üniteleri ile çalışmalarını sürdürmektedir. Maternal fetal tıp ünitesi de riskli gebelik, noninvazif ve invazif perinatal tanı üniteleri ile en çağdaş şekilde hizmet vermektedir. NST odası ve kolposkopi odası bulunmaktadır. Ayrıca günübirlik müdahale odasında genel ve lokal anestezi altında biyopsi işlemleri yapılmaktadır. Gebe polikliniği hizmeti yanı sıra gebe okulu hizmeti bulunmaktadır. İnfertilite polikliniği ve androloji laboratuarı kapsamında infertilite tedavisi yapılmaktadır.Jinekolojik onkoloji, perinatoloji  konseyleri yapılmaktadır. Üreme endokrinolojisi alanında androloji ünitesi bulunmaktadır.