T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bebek Dostu Hastane Nedir

Güncelleme Tarihi: 30/11/2018

bebek_d_h_nedir_3.jpg
bebek_d_h_nedir_1.png 
 bebek_d_h_nedir_4.jpg
 
 bebek_d_h_nedir_2.jpg


SAĞLIKLI NESİLLER SAĞLIKLI GELECEK İÇİN ANNE SÜTÜ

 Sevgili anne adayları ve anneler bebeğinizin,ülkemizde önemli bir halk sağlığı sorunu haline gelen obeziteye yakalanmasını, şeker hastalığı, kalp damar hastalığı gibi kronik hastalıklarla yaşam kalitesini bozmasını istemiyor ve okulda daha başarılı olmasını istiyorsanız doğduktan hemen sonra başlayarak, ilk 6 ay sadece anne sütü, 6. Aydan sonra uygun ek beslenmeyle birlikte 2 yaş ve ötesine kadar onu anne sütü ile besleyin.

BAŞARILI EMZİRMENİN EN ÖNEMLİ ANAHTARI ÖNCELİKLE ANNENİN KENDİNE GÜVENMESİDİR !

      Başarılı emzirme, annenin bebeğini emzireceğini düşünmesi ve bunu başaracağına inanmasıyla başlar. Nasıl emzireceğini bilen anne kendine güven duyar.

Hastanemiz 2014 yılında BEBEK DOSTU HASTANE 2017 yılında da BEBEK DOSTU YENİ DOĞAN YOĞUN BAKIM olmaya hak kazanarak deneyimli ve eğitimli personellerimizle anne / anne adaylarımızı anne sütü ve emzirme konusunda desteklemektedir.

Gebelik, doğum ve doğum sonrasındagebe okuluemzirmedanışmanlarımızdan, çocuk polikliniğinden kadın doğum polikliniğinden, doğum salonu ve kadın doğum servislerimizden bilgi ve destek alabilirsiniz.

HAYATA EN İYİ BAŞLANGIÇ ANNE SÜTÜ