Yoğun Bakım Üniteleri
26 Ocak 2022

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Üniteleri olarak amacımız; yoğun bakım ihtiyacı olan tüm hastalara gerekli tıbbi desteği sağlamak, en son tıbbi gelişimleri takip ederek en uygun ve çağdaş tedavi yöntemlerini sunmaktır. Erişkin ,çocuk ve yenidoğan yaş grupları için yoğun bakımlarımız 24 saat hizmet vermektedir.

Erişkin yoğun bakım ünitelerimiz 2. basamak 36 ve 3. basamak 40 yatak olmak üzere toplamda 76 yatak kapasitesine sahiptir.. İki adet dahiliye yoğun bakım, bir adet nöroloji yoğun bakım, bir adet cerrahi yoğun bakım, bir adet anestezi yoğun bakım, bir adet kadın doğum (perinatal) yoğun bakım, bir adet inme yoğun bakım ve bir adet genel (koroner) yoğun bakımdan oluşmaktadır. Ziyaret saatleri 12:00-13:00 arasındadır. Ziyaretler hasta sağlığı açısından bir kişi ile sınırlandırılmıştır ve mümkün olan en kısa sürede yapılmalıdır. Hasta yakınlarına bilgilendirme ziyaret saatleri sonrasında hafta içi sorumlu hekimler tarafından yapılmaktadır. Belirlenen saatler dışında acil durum söz konusu olmadıkça bilgilendirme yapılmamaktadır.

Çocuk Yoğun Bakım Ünitemiz Numune Kampüsündedir. Toplam 6 yatak kapasiteli olup ziyaret saati 14:00-14:30 arasındadır. Hafta içi ziyaret sonrası bilgilendirme yapılmaktadır.

Yenidoğan yoğun bakım ünitemiz numune kampüsünde bulunmakla beraber 1. basamak 10, 2. basamak 15 ve 3. basamak 19 yatak olmak üzere toplamda 44 yatak kapasitesine sahiptir. Kliniğimize hastanemizde doğan ve yoğun bakımda yatması gerekli görülen hasta bebekler ve dış merkezlerde doğup kliniğimizde takip ve tedavisi planlanan bebekler yatırılmaktadır.

YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ZİYARETÇİ KURALLARI
1.Ünitemizde ziyaretçi saatlerimiz gündüz 14:00-14:30, akşam 19:00-19:10 saatleri arasındadır. Ziyaret süresi hekim/hemşirenin kararı ile hastanın durumuna göre değişebilir. Acil durumlar ve yoğun bakım müdahalelerinde ziyaret saatlerinde aksamalar olabilir.
2.Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde yatan bebeklerin durumu ile ilgili birinci dereceden yakınlarına hafta içi hergün 14:00-14:30 saatleri arasında sorumlu hekim tarafından bilgi verilir. Akşam ve hafta sonu ziyaretlerinde bilgilendirme yapılmamaktadır.
3.Bebeklerinizin sağlığı ve güvenliği için anne ve baba hariç ziyaretçi kabul edilmemektedir.
4.Telefon ile hasta yakınlarına olağan dışı bir durum olmadıkça bilgilendirme yapılmamaktadır.